Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Centrum energetyczne: Naciągają na \"tańszą\" energię

Utworzony przez janek, 3 czerwca 2011 r. o 11:32 Powrót do artykułu
chcialam ttlko napisac, ze przeniesieni ( o ile moze byc przyjemne) bylo bardzo przyjemne, poniewaz wszystkim sie zajeli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cena rachunków nie rzuciła mi się wybitnie w oczy, ale zmiana na edf generalnie na plus
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. jestem zadowoloną klientką energii dla firm. Płącę odrobinę mniej, ale oszczędna ze mnie osóbka, więc polecam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cześć. Chciałam się podzielić moim doświadczeniem z "ENERGIĄ DLA FIRM". Wspominam je pozytywnie choć musieliśmy zakończyć współpracę z powodu mojego wyjazdu za granicę. Ale moje odczucia odnośnie tej właśnie firmy są pozytywne. Po pierwsze kiedy się do nich przenosiłam-przebiegło to bezproblemowo, po drugie-rachunki były cos tam nizsze, a po 3 obslugiwali mnie bardzo milo i przyjemnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z "madzik". cHOĆ JA WCALE NIE ZAKONCZYLEM Z NIMI WSPÓŁPRACY ;-p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WSZYSTKO DOTYCZĄCE CENNIKA JEST NA ICH STRONIE INTERNETOWEJ, SĄ 3 OPCJE, wcale nie trzeba podpisywac tej za 19 zł, bo w tym 15 zł to ubezpieczenie. Można wziąć podstawe za 4 zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie, że tak! Ale trzeba przecież poświęcić chwile i przeczytać umowe, toz tam wszystkio jest. A poza tym o takie rzeczy to sie pyta chyba ich przesstawiciela handlowego?!Przeciez on jest od tego, zeby na pytania odpowiadać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja akurat nie miałem z nimi problemu, wiec sie dziwie skąd tyle szumu. Mną zajeli się o wiele sprawniej i skuteczniej niż poprzednia firma (przez grzecznośc nazwy nie podam). Nie wiem na jakich handlowców wy trafialiście, ja miałem szczęscie spotkać całkiem uprzejmego człowieka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problem w tym, ze to, co jest w umowie na stronie ma sie nijak do tego, co jest w umowie, która wręczają przedstawiciele EC!!!! Ludzie uważajcie! Sama porównywalnym, jak wyciągałam z tego moja mamę. Na szczęście sie udało... Zgłosiłam te wyraźne rozbieżności w umowach (jak również inne, zamieszczone na stronie Energetycznego Centrum oszustwa) do Federacji Konsumenta, ale oni to maja w du***!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to, że w dziedzinie dostarczania energii pojawiła się, aż tak duża konkurencja (wnioskując z tego co się dzieje na forach) my jako klienci tylko na tym zyskamy. A co do Energii dla firm, to uważam tą firmę za solidną. Jestem zadowolony i nie wiem skąd się biorą wszystkie negatywne opinie, szczerze mnie to dziwi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Z umowy możemy zrezygnować bez żadnych kosztów. – Klient ma prawo odstąpić od umowy w ciągu 10 dni. Należy to uczynić w formie pisemnej, wysyłając list polecony na adres firmy – doradza Lidia Baran-Ćwirta. " A list polecony to jest bezpłatny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no już bez przesady polecony list to nie fortuna, w edf wsztystko działa tak jak powinno tylko nie wszyscy czytaja dokladnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja podpisałem umowę, ale Pan, który u mnie był miał identyfikator.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aż oczy bolą od tego jak wszyscy próbują tą firmę oczernić! ma-sa-kra. JA JESTEM (uwagauwaga) ZADOWOLONY, ZE PRZESZEDLEM NA EDF, wierzcie lub nie, bo z tego co tu czytam to roznie moze byc ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec lublina napisał:
Wczoraj pojawiła się akwizytorka z "centrum energetycznego", podtykając do podpisania umowę na 5 lat... z opłatą miesięczna 16 złotych. Twierdziła że to taniej niż dotychczas, bo obecnie jakieś opłaty dodatkowe to 11+5+2=18zł... ale jakoś nie powiedziała że to 18zł wyszło za 2 i pół miesiąca - nowa opłata w takim okresie wynosi 40zł! (o ile rzeczywiście zostałaby zastąpiona tak jak *obiecuje* akwizytorka). Zatem: rocznie 30zł oszczędności za tańszy prąd... oraz co najmniej 264zł dodatkowych opłat. Ponadto zgodnie z ustawą akwizytor MUSI poinformować o prawie odstąpienia w terminie 10 dni oraz zostawić wzorzec odstąpienia. Ta akwizytorka tego nie zrobiła - czyli według mnie jest to naciąganie/oszustwo. Kiedy się o to zapytałem odpowiedziała opryskliwie "jak się coś nie podoba to ja mogę umowę podrzeć". Przypominam, że jeśli akwizytor nie wypełni ustawowych obowiązków to od umowy można odstąpić w terminie do 3 miesięcy bez żadnych kar umownych. Po tym terminie kara za wcześniejszą rezygnację w centrum energetycznym z radomia dochodzi do kilkunastu tysięcy złotych!
Zagadzam się z przedmówcą, zawarcie każdej umowy ciągnie za sobą konsekwencję zarówno dla jednej jak i drugiej strony. Nie dotrzymanie warunków umowy co prawda nie zwalnia z obowiązku, lecz z drugiej strony nieprawidłowe jej zawarcie niemalże ją anuluje. Każdy radca prawny za niewielką opłatą jest w stanie się tym zająć. W wolnej chwili zajrzyj na drugą stronę http://smierc.org
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wczoraj zadzwonił do mnie przedstawiciel Centrum, zażądał aby podać mu numer licznika i kwotę faktury. Kiedy oświadczyłam, że nic mu nie powiem, ponieważ nic nie wiem o tej firmie, pan szybko się rozłączył.Myślę, że gdyby oferowali dobry produkt, tak szybko by nie rezygnował. Wystarczy zadać pytanie, które świadczy o tym, że nie jesteśmy naiwni i wiemy o czym rozmawiamy kończą rozmowę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, właśnie uaktywnili się na Pomorzu, konkretnie w Gdańsku (Niedźwiednik). Czy ktoś coś wie na ten temat? Ostrzegłam teściów, żeby nic nie podpisywali bez rozpoznania. U nas dostawcą energii jest Energa, która ma osobne spółki do dystrybucji energii i do obsługi obrotu. Więc taki naciągacz i tak musi chyba kupić energię od pierwszej i sprzedać zamiast drugiej. Ale czy to będzie tańsze? wątpię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam byli umnie aktywizatorzy i tez tak mi namnacili ,ze w koncu podpisalam ta umowe ,ale po ich wyjsciu zaczelo mnie zastanawiac czy to mialo ses,zadszwonlam do ciotki i jej wytlumaczylam oco chodzi i sie okazalo ,ze to sie wcale nie oplaca ,wiec tego samego dnia co byli umnie aktywizorzy dzwonila domnie babka z centrum energetycznego o potwierdzenie mej umowy i powiedzialam jej ze jednak rezygnuje z tej umowy ze zostaje przy swojej taryfie . zrobilam to telefonicznie i martwie sie ze rezygnacja przez telefon nic pewnie nie da skoro ja nie otryzymam zadnego wypowiedzenia z ich strony i zadnej gwarancji nie mam ze oni nie posluza sie moimi danymi osobowymi i niewiem co mam teraz zrobic czy sie martwic czy czekac czy mi nic nie odwala
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam byli umnie aktywizatorzy i tez tak mi namnacili ,ze w koncu podpisalam ta umowe ,ale po ich wyjsciu zaczelo mnie zastanawiac czy to mialo ses,zadszwonlam do ciotki i jej wytlumaczylam oco chodzi i sie okazalo ,ze to sie wcale nie oplaca ,wiec tego samego dnia co byli umnie aktywizorzy dzwonila domnie babka z centrum energetycznego o potwierdzenie mej umowy i powiedzialam jej ze jednak rezygnuje z tej umowy ze zostaje przy swojej taryfie . zrobilam to telefonicznie i martwie sie ze rezygnacja przez telefon nic pewnie nie da skoro ja nie otryzymam zadnego wypowiedzenia z ich strony i zadnej gwarancji nie mam ze oni nie posluza sie moimi danymi osobowymi i niewiem co mam teraz zrobic czy sie martwic czy czekac czy mi nic nie odwala, nadodatek wzieli moje ostatni rachunek za anergie naco i poco im
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie ja też dałem się w to wrobić , doradcie jak z tego wybrnoć . Pozdrawiam !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 9 z 39

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...